Horká Kaše

Horká Kaše@horkakase

0 followers
Follow

Season 1 episodes (12)

E12 Vynechání či omezení masa - opravdu to není to samé
S01:E12

E12 Vynechání či omezení masa - opravdu to není to samé

Omezte konzumaci masa. Toto doporučení už dávno není jen součástí specifických nutričních diet, ale vyskakuje na nás prakticky odevšud. Jak ale takovou myšlenku reálně uchopit a nedostat se do dalšího extrému, který zdraví pravděpodobně neprospěje? Poslechněte si naši epizodu podcastu Horká kaše.

E11 Bílkoviny nepotřebujeme jen kvůli svalům
S01:E11

E11 Bílkoviny nepotřebujeme jen kvůli svalům

Taky se vám vybaví svaly, když se řekne slovo bílkoviny? V této epizodě vám prozradíme, že bílkoviny jsou důležité a potřebné i z jiných důvodu a že možná i vy jich jíte stále málo. Proč by vám to nemělo být jedno a kdy je důležité opravdu přidat a jak? Poslouchejte.

E10 Svačiny - proč a jak je zařadit a jak je to s létem a zmrzlinou
S01:E10

E10 Svačiny - proč a jak je zařadit a jak je to s létem a zmrzlinou

V tomto díle se bavíme o svačinách. Jsou vůbec potřeba? A jak by případně mohly vypadat? Těšte se na konkrétní tipy. Na co si dát pozor v létě, aby se ze zdravé svačinky nestal důvod střevních potíží? I to probereme a nezapomeneme ani na zmrzliny.

E09 Sacharidy
S01:E09

E09 Sacharidy

Makroživiny jsou jedním ze základních témat výživy. Proto jsou tématem epizody sacharidy. V tomto díle nechybí základní popis, dělení, funkce ani jejich zdroje. Řekneme si také kolik jich jíst a kdy a probereme se nejčastějšími mýty. Kromě toho se můžete těšit také na naši osobní zkušenost s nízkosacharidovou stravou a proč ne/fandíme ketodietě.

E08 UZPP aneb Ultra průmyslově zpracované potravinářské produkty
S01:E08

E08 UZPP aneb Ultra průmyslově zpracované potravinářské produkty

Zpracované potraviny nejsou výjimkou v běžném stravování. Obvykle ale nechybí ani na seznamu potravin, které je více než vhodné omezovat. Jak to s nimi tedy je? Jsou mezi nimi rozdíly? Co můžete udělat ještě dnes? A proč by Bára stála v koutě? Samé otázky a také odpovědi :)

07 Čím si vyšperkovat jídlo
S01:E07

07 Čím si vyšperkovat jídlo

Pokud vás nebaví jíst dokola jenom chleba se sýrem, kuře s rýží nebo podobné nudné kombinace, tak je tenhle díl přímo pro vás. Probraly jsme, jak do jídla dodat více barev, živin a struktury. Těšit se můžete na spoustu konkrétních příkladů, až se vám budou sbíhat sliny stejně jako nám při natáčení.

E06 Pečivo
S01:E06

E06 Pečivo

Patříte mezi milovníky pečiva? Nebo se snažíte vyznat se ve všech druzích? Pak je tato epizoda přímo pro vás. Uslyšíte odborné informace i praktické tipy. Poradíme, kterému pečivu dávat přednost, kterému si vyhnout a co si dát na chleba, abyste si pochutnali. A nevynechejte ani část s hromadou tipů, kde koupit skvělý chleba!

E05 Konkrétní doplňky stravy
S01:E05

E05 Konkrétní doplňky stravy

Obecné informace k doplňkům stravy jste mohli slyšet v minulé epizodě. Tentokrát se vrháme na konkrétní doplňky stravy, z nichž velkou část potřebuje většina obyvatel. Jaký doplněk vybrat? Je bezpečné je kombinovat? A proč je vysoká pravděpodobnost, že i vy potřebujete déčko? Poslouchejte v nové epizodě podcastu Horká Kaše.

E04 Doplňky stravy
S01:E04

E04 Doplňky stravy

V další epizodě se bavíme s doplňcích stravy. Jde o specifický typ potravin, který si zaslouží zvýšenou pozornost. Jde o nesmysly, které mají z lidí tahat peníze, nebo jsou doplňky stravy spíše jednorožčím zázrakem?

E03 Pohyb
S01:E03

E03 Pohyb

Hýbeme se každý. Někdo sportuje, jiný dělá domácí práce a další třeba otáčí stránky knihy. Proč je pohyb důležitý a na který se zaměřit například při hubnutí? Proč není nutné a ani vhodné sportovat každý den? Jak v souvislosti s pohybem řešit výživu a co si dát před první lekcí ve fitku? To a mnohem více se dozvíte v nové epizodě podcastu Horká Kaše.

E02 Snídaně
S01:E02

E02 Snídaně

Jak by měla vypadat ideální snídaně? Proč to může být třeba i chleba s paštikou? A na co nezapomenout, když si jdete užít brunch a kam si na něj zajít? To a mnoho dalšího najdete v nové epizodě Horké Kaše.

E01 Zdraví
S01:E01

E01 Zdraví

Musíme jíst zdravě. Co přesně ale znamená slovo “zdravě”? Musíme řešit každý gram cukru? A jak může naši výživu ovlivnit to, jak budeme k jídlu přistupovat? Shodneme se na všem? O tom je první epizoda.